Koziegłowy mają swoich sportowych bohaterów!

Miło nam poinformować, że mieszkańcy Koziegłów aktywnie i ciężko trenując zdobywają na świecie wyróżnienia, którymi warto się pochwalić. I tak pokrótce możemy powiedzieć, że w ostatnich miesiącach:

Pan Marek Lapis – zdobył pierwsze wyróżnienie w konkursie Moscow International Foto Awards 2016 w kategorii Sport – Professionals. Wyróżniony został zestaw fotografii autorstwa M. Lapisa zatytułowany “The bodybuilding championship”. Te same zdjęcia artysty zostały wyróżnione w konkursie PX3 Prix de la Photographie Paris 2016. Więcej informacji dostępnych jest na stronie: http://czerwonak.pl/mieszkaniec/pl/aktualnosci/nagroda_dla_mieszkanca_kozieglow2.html

W Londynie odbyły się Mistrzostwa Europy w pływaniu w kategorii Masters. Mieszkanka Koziegłów, Pani Ewa Szała rywalizowała z uczestnikami światowego formatu. W zawodach brało udział ponad 10.000 zawodników z 37 krajów. Pani Ewa pobiła dwa rekordy Polski, co wobec tak wysokiego poziomu pozwoliło jej zająć 5 i 9 miejsce w Europie w kategoriach: 200 metrów stylem zmiennym i 100 metrów stylem grzbietowym. Więcej informacji dostępnych jest na stronie: http://czerwonak.pl/mieszkaniec/pl/aktualnosci/mistrzostwa_europy_masters_w.html

Z kolei mieszkaniec Koziegłów, Pan Wojciech Bystrzycki zdobył brązowy medal w zakończonych właśnie mistrzostwach Polski w kolarstwie szosowym juniorów.  Zawody odbyły się w Świdnicy, a juniorzy ścigali się na trasie o długości 26 kilometrów. Więcej informacji dostępnych jest na stronie: https://www.facebook.com/czerwonakzobaczwiecej/

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!